Chirurgia stomatologiczna

W Centrum Stomatologicznym KOLMED posiadamy szeroką ofertę usług z zakresu chirurgii stomatologicznej. Jest to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. Zabiegi tego rodzaju wykonywane są najczęściej jako wsparcie innego leczenia, np. ortodontycznego, implantologicznego, periodontologicznego.

chirurg stomatolog kolbudy

Czym jest chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna dla wielu Pacjentów kojarzy się przede wszystkim z ekstrakcją ósemek. Jej zakres jest jednak dużo szerszy. Trafić do niego możemy ze skierowaniem od innego lekarza specjalisty, gdy pewien etap leczenia wymaga interwencji chirurgicznej. Nowoczesne urządzenia stomatologiczne i skuteczne znieczulenie miejscowe sprawiają, że każdy zabieg, niezależnie od stopnia skomplikowania, wykonywany jest bezboleśnie i dużo szybciej. Staramy się zachować minimum inwazyjności przy jak największej skuteczności.

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej

Rozumiemy, że zabiegi chirurgii stomatologicznej mogą wydawać się skomplikowane i niezrozumiałe dla Pacjentów. Dokładamy starań, aby informacje o przebiegu leczenia poprzedzone były szczegółowymi wyjaśnieniami zagadnień medycznych, udzielonymi w sposób przystępny i zrozumiały. W naszym Centrum Stomatologicznym KOLMED przeprowadzamy następujące specjalistyczne zabiegi:

  • ekstrakcje (usunięcie) zębów stałych i mlecznych,
  • dłutowanie korzeni zębów,
  • dłutowanie zębów zatrzymanych również ósemek,
  • resekcje wierzchołków korzeni,
  • hemisekcje (rozcięcie korzenia zęba wielokorzeniowego i usunięcie części nie nadającej się do leczenia),
  • plastykę wyrostka zębodołowego,
  • nacięcie i drenaż ropnia,
  • usunięcie zmian patologicznych wraz z badaniem histopatologicznym,
  • plastykę (zamknięcie) połączenia jamy ustnej z zatoką szczękową,
  • podcięcie wędzidełek.

Kiedy udać się do chirurga stomatologa?

Chirurg stomatolog jest lekarzem, wykonującym szereg zabiegów związanych z obszarem całej jamy ustnej i okolic jej przyległych. Przeprowadza on najpierw dokładną diagnostykę – przede wszystkim badania rentgenowskie. Badaniami uzupełniającymi mogą być natomiast: tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny lub badanie usg.

Następnie na ich podstawie chirurg precyzyjnie planuje leczenie. Najczęściej wykonuje ekstrakcje, czyli usunięcia zębów mądrości oraz bardzo zniszczonych zębów stałych i mlecznych. Obok nich odpowiada także za inne zabiegi, nierzadko związane z chirurgią odtwórczą utraconych tkanek miękkich i tkanki kostnej. Stomatolog tej specjalizacji posiada bowiem szczegółową wiedzę nie tylko z zakresu jamy ustnej, ale także chorób twarzoczaszki i tkanek miękkich twarzy.

Ponadto, chirurg stomatologiczny pomoże również w sytuacji potrzeby rehabilitacji pourazowej. Trafiają do niego także Pacjenci ze wskazaniem ortodontycznym, implantologicznym czy protetycznym. Należy jednak dodać, że zazwyczaj na wizytę do chirurga kieruje Pacjentów stomatolog innej specjalizacji, np. w przebiegu leczenia implantologicznego lub ortodontycznego.

Cennik

Usunięcie zęba stałego

300 - 1100 zł

Nacięcie i drenaż ropnia

300 zł

Resekcja wierzchołka korzenia

800 - 1600 zł

Usunięcie zmiany, guza, torbieli, brodawczaka

350 - 600 zł

Badanie histopatologiczne

250 zł

Plastyka wędzidełka wargi, języka, wyrostka

500 - 600 zł

Zaopatrzenie rany tkanek miękkich

400 zł

Regeneracja kości

cena ustalana indywidualnie

Co o nas mówią?

Opinie o naszym gabinecie

Zapraszamy do kontaktu

Wyślij nam wiadomość

Oddzwonimy do Ciebie w celu ustalenia terminu wizyty!