Protezy zębowe

Leczenie protetyczne ma na celu odtworzenie utraconych zębów oraz poprawę estetyczną uzębienia. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań protetyki stomatologicznej są protezy zębowe. Stosowane są w przypadku utraty kilku zębów, a także w sytuacji bezzębia. W Centrum Stomatologicznym Kolmed oferujemy różne rodzaje protez zębowych – zarówno całkowite, jak i częściowe, mogą być to uzupełnienia mocowane na stałe lub samodzielnie wyjmowane. Dążymy do tego, aby każda praca protetyczna była nie tylko komfortowa w noszeniu, ale także idealnie dopasowana do pozostałych zębów własnych. Pozwala nam to uzyskać wyjątkowo estetyczne rezultaty, tak aby nowy uśmiech stał się najlepszą wizytówką pacjenta.

protezy zębowe

Co to jest proteza zębowa?

Proteza zębowa to praca protetyczna dostosowana kształtem i kolorem do pozostałych zębów pacjenta, tak aby przypominała naturalne uzębienie. Oprócz estetyki charakteryzuje się także dużą wytrzymałością. Rezultatem uzupełnienia braków zębowych protezą zębową jest także poprawa artykulacji i przeżuwania pokarmów, zmniejszenie ryzyka rozwoju wad zgryzu, ścierania się, pękania i kruszenia zębów. Nowy wygląd uśmiechu wpływa natomiast na swobodę w kontaktach z innymi i większe poczucie pewności. Korzystnie zmienia się także wygląd twarzy.

W naszym Centrum Stomatologicznym Kolmed codziennie jesteśmy świadkiem niezwykłych metamorfoz uśmiechu. Współpracujemy z wiodącymi Laboratoriami Techniki Dentystycznej. Ponadto nowoczesne urządzenia medyczne, a przede wszystkim wieloletnie doświadczenie naszych lekarzy pozwalają nam oferować protezy zębowe, które służą pacjentom przez lata.

Rodzaje protez zębowych

Protezy zębowe można podzielić na protezy stałe i ruchome. Protezy stałe, jak sama nazwa wskazuje, zakładane są na stałe, pacjent nie jest w stanie ich samodzielnie wyjąć. Drugi rodzaj uzupełnienia może być bez problemu wyjmowany, np. na noc. Protezy zębowe mogą być także całkowite – stosowane w przypadku bezzębia, oraz częściowe – zakładane w celu uzupełnienia kilku zębów.

W Centrum Stomatologicznym KOLMED każda praca wykonywana jest z największą precyzją. Naszym pacjentom oferujemy następujące rodzaje protez zębowych:

  • protezy akrylowe całkowite i częściowe,
  • protezy nylonowe,
  • protezy acetalowe,
  • protezy szkieletowe,
  • protezy szkieletowe oparte na zasuwach, zatrzaskach, ryglach i koronach teleskopowych,
  • szynoprotezy szkieletowe.

Protezy zębowe – zalety

Główną zaletą zastosowania tego typu prac protetycznych jest znaczna poprawa estetyki uśmiechu oraz funkcjonalności jamy ustnej. Protezy zębowe poprawiają wymowę i pozwalają dokładnie przeżuwać pokarm, dzięki czemu układ trawienny nie jest jak dawniej obciążony. Nie bez znaczenia jest także komfort użytkowania, a co za tym idzie – nowy komfort psychiczny. W przypadku stałej protezy hamuje ona stopniowy zanik kości wyrostka zębodołowego, dzięki czemu na twarzy nie pojawiają się związane z tym, charakterystyczne zmarszczki.

Co o nas mówią?

Opinie o naszym gabinecie

Zapraszamy do kontaktu

Wyślij nam wiadomość

Oddzwonimy do Ciebie w celu ustalenia terminu wizyty!