Higienizacja zębów

Higienizacja zębów to profilaktyczne zabiegi oczyszczania zębów z płytki bakteryjnej, kamienia nazębnego i przebarwień. Ich główną rolą jest minimalizacja ryzyka rozwoju próchnicy. Wykonujemy je również przed leczeniem ortodontycznym lub przed zabiegiem wybielania zębów. W skład zabiegów higienizacji jamy ustnej wchodzi profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej, skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzacja, wykonywane podczas jednej wizyty.

Higienizacja zębów

Na czym polega higienizacja zębów?

Higienizacja zębów stosowana jest głównie w profilaktyce próchnicy. W naszym gabinecie zmiany próchnicowe diagnozujemy specjalnie do tego celu przeznaczonym laserem. Regularne usuwanie kamienia nazębnego oraz wzmacnianie i uodpornianie szkliwa na działanie chorobotwórczych bakterii zapobiega chorobom jamy ustnej. Higiena jamy ustnej w domu to podstawa zachowania pięknego uśmiechu. Jednak, mycie i nitkowanie zębów nie wystarczy, aby skutecznie usunąć osady, przebarwienia oraz kamień nazębny. Codzienna dbałość o zęby powinna być uzupełniona o profesjonalne zabiegi higienizacji w gabinecie stomatologicznym. Zalecamy, aby wykonywać je co najmniej raz na pół roku.

Higienizacja zębów – zabiegi

Współczesna profilaktyka oferuje Pacjentom całą gamę zabiegów, pozwalających na zachowanie zdrowej jamy ustnej i pięknego uśmiechu.

Skaling
Kamień nazębny może być usunięty jedynie przy użyciu profesjonalnych narzędzi w gabinecie stomatologicznym. W tym celu używamy skalera ultradźwiękowego. Zabieg wykonywany jest maksymalnie dokładnie i minimalnie inwazyjnie, oczyszczając zarówno przestrzenie naddziąsłowe, jak i poddziąsłowe. Wibrująca końcówka skalera rozbija kamień przy pomocy ultradźwięków, który następnie wypłukiwany jest wodą.

Piaskowanie zębów
Piaskowanie zębów doskonale oczyszcza szkliwo z powierzchniowych przebarwień i przywraca mu naturalny kolor. Zabieg wykonujemy przy użyciu urządzenia nazywanego piaskarką, która wypuszcza pod dużym ciśnieniem wodę zmieszaną ze specjalnym preparatem, tzw. piaskiem. Wykorzystywany w zabiegu piasek jest niezwykle drobny i delikatny, dzięki czemu jest całkowicie bezpiecznym dla szkliwa zębów.

Polerowanie zębów
Zabieg polega na wygładzeniu porowatej powierzchni szkliwa przy użyciu specjalnych past polerskich, szczoteczek i gumek. Dzięki temu, pojawianie się osadu na zębach jest utrudnione, a tym samym zminimalizowane jest ryzyko rozwoju próchnicy.

Fluoryzacja
Zabieg nazywany także lakierowaniem zębów, ponieważ na uzębienie aplikowany jest specjalny lakier lub pianka z dużą zawartością fluoru. Zadaniem fluoryzacji jest wzmocnienie i uodpornienie szkliwa na działanie bakterii próchnicowych oraz zmniejszenie chwilowej nadwrażliwości zębów.

Nieodłączną częścią wizyty jest także instruktaż higieny jamy ustnej, podczas którego następuje nauka odpowiednich metod oczyszczania oraz indywidualny dobór artykułów do codziennej higieny jamy ustnej.

Wskazania do higienizacji jamy ustnej

Zdrowe i piękne zęby są wizytówką człowieka. Jednak istnieją czynniki, które wpływają na pogorszenie ich zdrowia i estetyki. Głównym wskazaniem do higienizacji jamy ustnej są zatem:

  • ogólna profilaktyka stomatologiczna,
  • osady powstające w wyniku palenia i sięgania po kawę lub herbatę,
  • kamień nazębny,
  • skłonność do próchnicy,
  • leczenie ortodontyczne,
  • wybielanie zębów.
Cennik

Higienizacja (scaling, piaskowanie, fluoryzacja)

150 - 380 zł

Fluoryzacja

120 - 160 zł

Nakładkowe usuwanie przebarwień

700 - 1200 zł

Remineralizacja

250 - 400 zł

Co o nas mówią?

Opinie o naszym gabinecie

Zapraszamy do kontaktu

Wyślij nam wiadomość

Oddzwonimy do Ciebie w celu ustalenia terminu wizyty!