Implantologia

Implanty zębowe to pożyteczna i racjonalna decyzja

Implanty zastępują zęby naturalne, które zostały utracone przez Pacjenta z różnych przyczyn. Takie sytuacje pojawiają się w życiu, nie tylko osób w starszym wieku, ale również młodym. To bardzo ważne, by decyzję o uzupełnieniu nawet pojedynczych braków zębowych podjąć tak szybko, jak tylko to możliwe. Są do tego ważne przyczyny:

 • Z każdym dniem i tygodniem, kiedy nie podejmiemy stosownego działania, kość w jakiej był zakotwiczony naturalnie ząb zaczyna zanikać, co może spowodować problemy i komplikacje w przyszłości.
 • W puste miejsce po utraconym przesuwają się sąsiednie i przeciwstawne zęby, co prowadzi do ich rozchwiania, a potem utraty
 • W przypadku większych ubytków, mogą pojawić się problemy związane z trudnością w przeżuwaniu pokarmów. W konsekwencji tego zostaje zaburzona praca organów wewnętrznych, odpowiedzialnych za trawienie i przyswajanie substancji odżywczych, niezbędnych w dobrym funkcjonowaniu i zdrowiu całego organizmu.
 • Braki zębowe mają bezpośredni wpływ na wygląd twarzy, która bez zębów ulega stopniowo zniekształceniu, naruszając jej estetykę. Mogą one skutkować niewyraźnym wypowiadaniem się i tworzyć duży dyskomfort w komunikowaniu się wszędzie tam, gdzie interakcja jest konieczna czy wskazana.
 • Utrzymywanie stanu uzębienia z wieloma ubytkami, może także powodować inne, poważne komplikacje ze zdrowiem, w tym stany bólowe, na przykład powracające bóle stawowe czy migrenowe.

Implanty zębowe to zdrowie i lepsza jakość życia

 1. Estetyka – implanty nieznacznie różnią się od wcześniej posiadanych zębów, co pozwala Pacjentom na przywrócenie naturalnego wyglądu i wyrazu twarzy.
 2. Zdrowie – implanty wypełniają miejsca po ubytkach, co poprawia jakość przeżuwania i możliwości gryzienia, nawet twardych pokarmów.
 3. Komunikacja – implanty pozwalają znów wypowiadać się w sposób, jaki sami uznajemy za naturalny, sprawny, bezpieczny i komfortowy

Fazy leczenia implantologicznego

Faza chirurgiczna
Pierwszą fazą leczenia jest wszczepienie implantu w procedurze chirurgicznej. Ten etap jest bardzo krótki i całkowicie bezbolesny. Zajmuje Pacjentowi zaledwie kilkanaście minut w bezpiecznym i skutecznym znieczuleniu. Później następuje etap gojenia się miejsca, w które wszczepiony został implant i ta część fazy chirurgiczne trwa od 6 do 12 tygodni. W tym czasie implant stopniowo “zrasta się” z kością.

Faza protetyczna
Ta faza leczenia rozpoczyna się, gdy implant skutecznie zespoli się, zrośnie się z kością. W zależności od indywidualnych potrzeb, dobierane jest odpowiednie leczenie stomatologiczne, za pomocą specjalistycznego łącznika mocowany będzie most, korona albo proteza. Co bardzo ważnego, ta faza obejmuje odtworzenie wcześniejszych, naturalnych warunków zgryzu Pacjenta, ze szczególnym naciskiem na kolor, kształt i funkcję nowego uzębienia. Dzięki temu, każde wypełnienie stomatologiczne ubytku za pomocą implantu nie tylko wygląda, ale działa tak, jak naturalny, zdrowy ząb.

Braki zębowe w jakich można zastosować implanty stomatologiczne

W niemal wszystkich rodzajach braków zębowych można zastosować implanty:

 • Pojedyncze braki zębowe –nawet jeśli są niewidoczne czy mało widoczne, powinny być uzupełnione za pomocą implantów.
 • Kilka braków zębowych – jeśli brakuje kilka sąsiadujących wcześniej ze sobą zębów, to rekomendowane jest zastosowanie mostu protetycznego, którego filarami są implanty, zakotwiczone w kości na obu końcach tego ubytku.
 • Całkowity brak zębów – w przypadku tak zwanego bezzębia, rekomendowanym rozwiązaniem jest proteza zębowa lub most oparty na implantach. Dają one Pacjentowi poczucie wielkiego komfortu w porównaniu do tradycyjnie używanych protez.

Zapraszamy na konsultacje

Zadzwoń do nas, a znajdziemy wspólnie odpowiedni termin na konsultacje ze specjalistą, dzięki którym zorientujesz się, jak wyglądać może Twój osobisty plan leczenia i jego orientacyjne koszty.

Co o nas mówią?

Opinie o naszym gabinecie

Zapraszamy do kontaktu

Wyślij nam wiadomość

Oddzwonimy do Ciebie w celu ustalenia terminu wizyty!