Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca, zwana także pedodoncją, zajmuje się opieką dentystyczną dzieci i młodzieży. Lekarz stomatologii dziecięcej profesjonalnie nazywany jest pedodontą. Oprócz wiedzy i doświadczenia, powinien on posiadać umiejętne podejście do dzieci. W naszym Centrum Stomatologicznym KOLMED gabinet stomatologii dziecięcej jest miejscem o wyjątkowej atmosferze. Nasi dentyści dla dzieci dbają o to, aby każda wizyta była dla maluchów ciekawą przygodą i przyjemnym wspomnieniem.

stomatolog dziecięcy kolbudy

Czym zajmuje się stomatologia dziecięca?

Stomatologia dziecięca zajmuje się skuteczną profilaktyką i leczeniem zębów naszych najmłodszych Pacjentów. W skład profilaktyki w stomatologii dziecięcej wchodzi edukacja i utrwalanie właściwych nawyków higienicznych i żywieniowych, regularne wizyty kontrolne oraz profesjonalne zabiegi profilaktyczne, dostosowane do potrzeb Pacjentów. Dzięki tym działaniom można osiągnąć doskonałe efekty w postaci zdrowego i pięknego uśmiechu.

W Centrum Stomatologicznym KOLMED, w ramach kompleksowego programu profilaktyki i higieny, oferujemy:

  • badania kontrolne,
  • edukację prozdrowotną,
  • instruktaż higieny jamy ustnej,
  • fluoryzację zębów,
  • lakowanie bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych,
  • lakierowanie powierzchni zębów (fluoryzacja).

W przypadku zębów mlecznych i stałych w wieku rozwojowym istnieje szczególne ryzyko rozwoju próchnicy. Ma to związek z ich specyficzną budową oraz trudnościami w zachowaniu dokładnej higieny jamy ustnej ze względu na wiek dziecka. Z tego powodu niezwykle ważne są regularne wizyty w gabinecie stomatologii dziecięcej.

Stomatolog dziecięcy – kiedy się zgłosić na wizytę?

Pierwsza wizyta z dzieckiem u stomatologa może odbyć się już w trakcie procesu wyrzynania się jego zębów mlecznych. Ma ona wtedy raczej formę edukacji rodzica, jak należy prawidłowo dbać o zęby malucha. Lekarz pomoże także dobrać prawidłową szczoteczkę i nauczy techniki szczotkowania pojawiających się ząbków.

Regularne wizyty można rozpocząć w wieku 3 lat, chyba że powstała konieczność wcześniejszych odwiedzin lekarza. Przygodę dziecka ze stomatologią najlepiej rozpocząć od wizyty adaptacyjnej, podczas której może ono poznać lekarza oraz zaadaptować się do nowego miejsca i sytuacji. To doskonała metoda na wyeliminowanie strachu przed nowym, nieznanym miejscem, osobami i urządzeniami. Dzięki wizycie adaptacyjnej mały Pacjent bez lęku wraca do nas kolejny raz.

Jak przygotować dziecko do wizyty u stomatologa?

Zęby u dziecka w wieku rozwojowym należy otoczyć staranną opieką i pielęgnacją, ponieważ są one szczególnie narażone na rozwój próchnicy. Zalecamy, aby z dziećmi w tym wieku zgłaszać się na wizytę w gabinecie stomatologicznym co 3 miesiące. Tak jak wspomnieliśmy, pierwsza wizyta powinna zachować charakter adaptacyjny. W trakcie jej trwania pedodonta nie tylko nawiąże kontakt z małym Pacjentem, ale także opowie mu o higienie jego małych ząbków oraz wykona ich przegląd.

Cennik

Wypełnienie w zębie mlecznym

nie wliczone znieczulenie

240 zł

Usunięcie zęba mlecznego

240 zł

Lakowanie

150 - 200 zł

Impregnacja

150 zł

Lakierowanie

180 zł

Leczenie kanałowe zęba mlecznego

240 - 350 zł

Co o nas mówią?

Opinie o naszym gabinecie

Zapraszamy do kontaktu

Wyślij nam wiadomość

Oddzwonimy do Ciebie w celu ustalenia terminu wizyty!