Estetyka

Estetyka

Zdrowie, funkcja i estetyka to filary pięknego uśmiechu!

Jeśli zęby i dziąsła są zdrowe, nie ma próchnicy, stanów zapalnych i kamienia, przychodzi pora na estetykę!

Poprawę wyglądu zębów i eliminację niedoskonałości można osiągnąć nie tylko poprzez leczenie protetyczne, ale także dzięki stomatologii zachowawczej.

Zastosowanie wysoko estetycznych materiałów kompozytowych jest idealnym rozwiązaniem pozwalającym na:

  • maskowanie pęknięć szkliwa,
  • odbudowę zęba po urazie,
  • wyrównanie kształtu zęba, poprawę wypukłości, długości i szerokości,
  • usunięcie przerw między zębami, tzw. diastemy,
  • ujednolicenie koloru zębów, maskowanie przebarwień.

Jednym z zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej jest bonding, który w ostatnim czasie zyskuje popularność w mediach społecznościowych. Procedura ta nie wymaga szlifowania powierzchni zębów, jest minimalnie inwazyjna, a niewiarygodny efekt estetyczny może być osiągnięty już na jednej wizycie.

Przebieg

  1. W pierwszej kolejności powierzchnie zębów są bardzo dokładnie oczyszczane przy pomocy specjalistycznych past.
  2. Następnie lekarz po rozmowie z pacjentem dobiera odpowiedni kolor materiału, ustala przejścia poszczególnych odcieni i stopień przezierności. Wszystko po to, aby zęby wyglądały harmonijnie i naturalnie.
  3. Następnie powierzchnia zębów poddawana jest działaniu kwasów i żywic, aby uzyskać szczelne połączenie między szkliwem zęba a materiałem kompozytowym.
  4. Na tak przygotowaną powierzchnię nakładany jest i odpowiednio modelowany materiał kompozytowy w dobranym wcześniej kolorze. Całość utwardzana jest za pomocą lampy polimeryzacyjnej.
  5. W ostatnim etapie lekarz wygładza, delikatnie szlifuje i poleruje ostateczną pracę. W ten sposób zachwycający efekt uzyskiwany jest podczas jednej wizyty.

Trwałość bondingu w znacznym stopniu zależy od nawyków żywieniowych pacjenta oraz poziomu higieny jamy ustnej. W celu przedłużenia efektu pozabiegowego, konieczne jest regularne zgłaszanie się na wizyty kontrolne, podczas których usuwane są różnego rodzaju przebarwienia, a także materiał poddawany jest ponownemu polerowaniu.

Po przeprowadzeniu szczegółowej diagnostyki, wybór metody leczenia dostosowany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta, oczekiwanych rezultatów oraz obecnego stanu uzębienia.

Jeśli nie jesteś zadowolony z wyglądu swoich zębów, już dziś umów się na wizytę! Rozpocznij dzień z wymarzonym uśmiechem na twarzy!

Co o nas mówią?

Opinie o naszym gabinecie

Zapraszamy do kontaktu

Wyślij nam wiadomość

Oddzwonimy do Ciebie w celu ustalenia terminu wizyty!