Dzień Dziecka w Centrum Stomatologicznym KOLMED

Dzień Dziecka w Centrum Stomatologicznym KOLMED

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla naszych Pacjentów specjalną promocje!
Zadzwoń do nas 1.06 pomiędzy 10:00 a 14:00 i umów swoje Dziecko (do lat 6.) na bezpłatną wizytę adaptacyjną w dogodnym dla Was terminie.
Promocja dotyczy pierwszych 20 osób

Po pierwsze: Rodzice

Rodzice zawsze pragną dla Swoich Dzieci wszystkiego, co najlepsze. Nie tylko opiekują się nimi czule i uważnie, ale też robią wiele do tego, by Dzieci samodzielnie sobie radziły w swoim przyszłym życiu. Jednym z najważniejszych aspektów edukacji Dzieci, jest ta w Rodzinie, dotycząca zdrowia. Już od najwcześniejszych lat Rodzice dbają, by ich Dziecko potrafiło radzić sobie z higieną jamy ustnej i zębów. Rodzice też znakomicie wiedzą, że pomimo najlepszej nawet opieki, może się okazać koniecznym zorganizowanie dla Dziecka wizyty u dentysty.

Po drugie: doświadczenie i praktyka lekarska

Co prawda, wiele się zmieniło na dobre w organizacji wizyt i postępie technologicznym, co sprawia, że nie kojarzy się już wizyta stomatologiczna z bólem i cierpieniem, ale z typową usługą konsumencką. Jednak dzieci, w sposób naturalny i od niczego niezależny mogą bać się takich wizyt. Można uniknąć strachu i lęku przed zabiegiem stomatologicznym!

Temu służą wizyty adaptacyjne. W historii Centrum Stomatologicznym KOLMED takich wizyt już przeprowadzono setki. Zapraszamy do skorzystania z doświadczeń naszych Lekarzy
Stomatologów i ich profesjonalizmu, wynikającego z wieloletniej praktyki w świadczeniu usług stomatologicznych dla Dzieci.

Po trzecie: dlaczego warto skorzystać

Wielu, a może nadal większość małych Pacjentów, pierwszą wizytę w gabinecie stomatologicznym odbywa z Rodzicami, kiedy pojawia się ból. Cierpienie, jakie przeżywa Dziecko, nadto presja, jaka pojawia się u Rodziców, związana choćby z koniecznością zmiany harmonogramu dnia, konieczność poddania się przez Dziecko interwencji i operowania we wrażliwej dla wszystkich jamie ustnej sprawia, że pojawić się może strach, a czasem nawet brak możliwości wykonania procedury, tak pilnie potrzebnej dla odzyskania zdrowia przez Dziecko. Można temu zapobiec! Wielu Rodziców już ma tego świadomość i przyprowadziło Swoje Pociechy na wizytę adaptacyjną do Centrum Stomatologicznego KOLMED.

Po czwarte: jeśli, to kiedy

Z doświadczenia KOLMED w zakresie opieki stomatologicznej dla Dzieci wynika, że dobrze byłoby zorganizować wizytę adaptacyjną dla swojego Dziecka zanim ukończy drugi rok życia. Jednak, jeśli takiej wizyty nie udało się dotąd zorganizować, to nic nie stoi na przeszkodzie, by nastąpiła po ukończeniu dwóch lat życia. Im szybciej, tym po prostu lepiej. Podczas wizyty adaptacyjnej Dziecko nabiera zaufania do miejsca i osób, które spotyka w gabinecie, do atmosfery, otoczenia, w szczególności fotela i narzędzi dentystycznych. W Centrum KOLMED, po zakończeniu wizyty adaptacyjnej, czeka też na dziecko drobna nagroda, tak by wzmocnić pozytywne odczucia Dziecka, związane z wizytą adaptacyjną.

Po piąte: przygotowanie do wizyty

  • Rodzice, czasem bezwiednie, mogą mieć pozytywny lub negatywny wpływ na postawę dziecka podczas wizyty w gabinecie dentystycznym. Jeśli Rodzice rozmawiają o leczeniu zębów z perspektywy swoich obaw, lęków to mogą zrazić Dziecko swoje do takich wizyt.
  • Dobrze, jeśli Rodzice poinformują, nawet z dużym wyprzedzeniem, że wspólnie wybiorą się Państwo ze swoją Pociechą do dentysty. Gasi to napięcie i stres, jeśli staje się to normalną informacją, że to: „jutro”.
  • Nie jest wskazane nadmierne uspakajanie Dziecka, że to nie będzie bolało, by nie martwiło się, bo z takim nastawieniem wyjdzie z gabinetu po wizycie adaptacyjnej, więc takie, nadmierne uspakajanie będzie miało raczej odwrotny skutek, choćby budując narastające w Dziecku napięcie i strach.
  • Dobrze, jeśli Dziecko jest wypoczęte, wyspane, bo wpływa to pozytywnie na współpracę Dziecka i lekarza.

Na koniec: zapraszamy!

Centrum Stomatologiczne KOLMED, z okazji Dnia Dziecka, zaprasza do skorzystania z okazji do umówienia bezpłatnej wizyty adaptacyjnej dla swojego Dziecka. Więcej informacji na stronie www.kolmed.com.pl

Co o nas mówią?

Opinie o naszym gabinecie

Zapraszamy do kontaktu

Wyślij nam wiadomość

Oddzwonimy do Ciebie w celu ustalenia terminu wizyty!